Blog

Zaži, aké to je postaviť si svoje vlastné auto!

By | Blogy | No Comments

V rámci Automobilovej junior akadémie sa môžeš ísť priamo pozrieť aj do žilinskej automobilky KIA. Vedel si, že KIA Motors Slovakia je jediným automobilovým závodom na Slovensku, ktorý má vlastné emisné laboratórium? Nahliadni aj ty do sveta automobilov a najnovších technológií, ktoré v najvyššej možnej miere dbajú na životné prostredie.

Read More

Volkswagen ti odhalí svoje tajomstvá

By | Blogy | No Comments

V rámci AJA Automobilovej junior akadémie budeš mať jedinečnú možnosť nakuknúť priamo do výroby jedného z najväčších výrobcov automobilov na svete! Dozvieš, ako vzniká také parádne auto, uvidíš v akcii tie najmodernejšie stroje. A ak sa ti to zapáči, v budúcnosti ich môžeš priamo obsluhovať. Kam teda povedú tvoje kroky vo VW, ak sa do projektu prihlásiš? Poďme sa pozrieť.

Read More

Prvý ročník AJA bol úspešne ukončený v Bratislave

By | Blogy | No Comments

Posledné diplomy boli absolventom automobilovej akadémie rozdané na pôde Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Uchádzači odchádzali so spomienkami na adrenalínovú jazdu na offroadovej dráhe či v elektrickom vozidle a s novými technickými zručnosťami. Päť dní strávili s odborníkmi z automobilového priemyslu, aby spoznali ako sa pracuje nie len vo výrobných halách, ale aj v laboratóriu. Deti potvrdili, že záujem o technické vedy môže byť vyšší, ak ide ruka v ruke so správnym prístupom a s úsmevom.

Read More

O autách toho vieme oveľa viac, tvrdia absolventi trnavskej AJA

By | Blogy, Frontpage | No Comments

„Päť dní sme sa spoločne stretávali a diskutovali napríklad o tom, či bude auto stroj, počítač alebo robot, avšak navštívili sme aj také miesta, ako sú lisovňa, či zvarovňa,“ hovoria organizátori. Prednášajúci deťom tiež predstavili nové trendy a materiály v automobilovom priemysle a obohatili ich poznatkami o alternatívnych zdrojoch energie a možnostiach ich využitia. Read More

Videopozvánka na AJA 2016

By | Blogy, Frontpage | No Comments

Milí žiaci, letné prázdniny sa blížia a prichádza čas oddýchnuť si. Že sa vám nechce sedieť doma? Tak čítajte ďalej, niečo sme si pre Vás pripravili. Keďže vieme, ako vás baví svet automobilov a technológií radi by sme vás informovali o možnosti prihlásiť sa do Automobilovej JUNIOR akadémie (AJA).  Prinášame vám videopozvánku na 5 dní plných zaujímavých informácií z oblasti automobilového priemyslu a skvelých zážitkov. Kto a prečo ju pre vás organizuje? Odpovie vám prezident Zväzu automobilového priemyslu, prof. Ing. Juraj SINAY, DrSc.

Read More

Prihlásenie do Automobilovej JUNIOR akadémie

By | Blogy | One Comment

Kedy a kde sa bude konať letný tábor, ktorý hľadáte? Ako sa prihlásiť do AJA a na čo všetko sa žiaci môžu tešiť vám prezradí  prof. Ing. Juraj SINAY, DrSc. Okrem iného sa dozviete aj kde štartujeme a čo je súčasťou balíčka pre každého účastníka. Získať diplom už počas základnej školy je dnes vďaka nám jednoduchšie. Staňte sa na pár dní vysokoškolskými študentmi a vyskúšajte si aké to je učiť sa, čo vás baví. Read More