Aká bola minuloročná AJA očami jej absolventa Mateja?

By 16. júna 2017Blogy

Takže, kde vlastne začať? Asi tým, že to bolo to super, páčilo sa mi to. Čo konkrétne? No predsa celá Automobilová junior akadémia. Slovenská technická univerzita spolu s Volkswagenom zorganizovali super letný tábor pre deti 7. a 8. ročníka. Žiadna nuda! Práve naopak. Aký bol teda program?

V pondelok ráno sme prišli na Strojnícku fakultu. Tam sme dostali tričká, ruksaky, fľaše, všetky v rovnakej farbe, aby nás neskôr vedeli rozpoznať. Rôzni ľudia z fachu mali potom slávnostný príhovor. Páni profesori nám v rôznych prednáškach vysvetlili, čo vlastne auto je. Ďalším bodom programu bola prehliadka fakulty a laboratórií s výkladom a úlohami. Nasledoval obed a po ňom sme sa presunuli na Strednú priemyselnú školu technickú na Fajnorovom nábreží. Tam sme plnili rôzne technické úlohy alebo sa učili dokonca odbornú angličtinu.

V utorok ráno sme pokračovali na Fajnorovon nábreží. Robili sme pokusy a zároveň sme získali technické minimum. Poobede sme išli do Matadoru, kde nám prezentovali závod a mohli sme stavať technické skladačky.

V stredu sme boli vo Volkswagene. To bolo niečo. Začínali sme s raňajkami s manažmentom, ďalej bola prednáška o ekológii. Najviac super ale bolo, že sme boli v rôznych výrobných halách, v lisovni, zvarovni, karosárni. Videli sme ako sa autá skutočne vyrábajú! Poobede sme sa dokonca mohli odviezť v elektrickom up!-e.

Ďalší deň sme pokračovali v prehliadke závodu. Hrali sme aj rôzne hry, za ktoré sme získavali body a tie sme vymenili za notesy alebo šiltovky. Popoludní sme sa zviezli na adrenalínovej offroad dráhe a potom sme išli do nákupného centra do Mestečka povolaní.

V piatok nás doobeda čakali na Strojníckej fakulte opäť prednášky a ukážka študentskej formule a rôznych laboratórií. Popoludní promócie. Totiž prvý deň sme dostali indexy, do ktorých sme si zapisovali „známky“ a podľa nich sme dostali diplom. Potom ešte spoločná fotka, záverečná reč a išlo sa domov.

Škoda, že nemôžem ísť aj tento rok, keďže už nie som siedmak alebo ôsmak. Každému však tábor určite odporúčam!

Matej Medveczky

Podobné články

  • 1. augusta 2016 O autách toho vieme oveľa viac, tvrdia absolventi trnavskej AJA „Päť dní sme sa spoločne stretávali a diskutovali napríklad o tom, či bude auto stroj, počítač alebo robot, avšak navštívili sme aj také miesta, ako sú lisovňa, či zvarovňa,“ hovoria […]
  • 16. júna 2017 Volkswagen ti odhalí svoje tajomstvá V rámci AJA Automobilovej junior akadémie budeš mať jedinečnú možnosť nakuknúť priamo do výroby jedného z najväčších výrobcov automobilov na svete! Dozvieš, ako vzniká také parádne auto, […]
  • 27. júna 2017 Zaži, aké to je postaviť si svoje vlastné auto! V rámci Automobilovej junior akadémie sa môžeš ísť priamo pozrieť aj do žilinskej automobilky KIA. Vedel si, že KIA Motors Slovakia je jediným automobilovým závodom na Slovensku, ktorý má […]

Automobilová JUNIOR Akadémia ročník 2020

je ZRUŠENÁ.

Z dôvodu hygienicko-epidemiologickej situácie.
Neuskutoční sa ani v jednom z 3 miest – Bratislava, Trnava a Žilina.
Zaplatené účastnícke poplatky budú vrátené.