Vedel si, že PSA nevyviezla od roku 2012 na skládku ani kilogram odpadu?

By 21. júna 2017Blogy

V rámci Automobilovej junior akadémie (AJA) môžeš zavítať aj do trnavskej automobilky PSA. Vedel si napríklad, že v roku 2016, kedy trnavská PSA Groupe oslávila 10 rokov produkcie, bolo v Trnave vyrobených viac ako 315 000 vozidiel pre spokojnú klientelu po celom svete?


zivprost5

Alebo že od založenia závodu PSA sa v Trnave vyrábali tri modely? Peugeot 207 bol prvým autom vyrábaným v závode. Začal sa vyrábať v roku 2006, v máji 2012 zišiel z linky posledný kus. Citroën C3 Picasso je väčšie vozidlo, v továrni sa vyrába od roku 2009. Nový Peugeot 208 je posledným prírastkom do portfólia. V továrni sa sériovo vyrába od marca 2012.

modely1

Vedel si, že PSA Peugeot Citroën je líder vo výskume, vývoji a výrobe automobilov s nízkymi emisiami CO2? V roku 2012 priemer emisíi na jedno vozidlo bol 122,5 g/km, čo znamená najlepšie umiestnenie v Európe. V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu! Trnavský závod totiž patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

zivprost1

To si všimli aj vo Francúzsku, odkiaľ Peugeot pochádza. Prvý krát v histórii PSA Groupe sa sa výrobné kapacity výroby motorov budú v rámci Európy presúvať mimo Francúzska a to do Trnavy! Ak chceš byť toho súčasťou, neváhaj a zapoj sa do programu. Práve takých ľudí ako si ty bude PSA v budúcnosti potrebovať, aby mohla napredovať.

servis

Ak sa rozhodneš zapojiť sa do projektu AJA, čaká ťa v Trnave parádny program. Navštíviš nielen priamo automobilku a nakukneš do tajov výroby áut, ale aj sa zúčastníš na veľmi zaujímavých prednáškach na vysokých školách o budúcnosti automobilov. Bude auto stroj, počítač alebo robot? Aké budú materiály budúcnosti pre automobilový priemysel? To všetko sa dozvieš počas tábora v AJA.

IMG_1041-1024x683

V rámci automobilky PSA sa pozrieš do lisovne, zvarovne alebo lakovne a čaká ťa aj návšteva zážitkového centra vedy – Aurélia a Dopravného múzea.

Ak si chceš vyskúšať tohtoročnú AJU, stačí ak vyplníš túto prihlášku.

Podobné články

Automobilová JUNIOR Akadémia ročník 2020

je ZRUŠENÁ.

Z dôvodu hygienicko-epidemiologickej situácie.
Neuskutoční sa ani v jednom z 3 miest – Bratislava, Trnava a Žilina.
Zaplatené účastnícke poplatky budú vrátené.