Zaži, aké to je postaviť si svoje vlastné auto!

By 27. júna 2017Blogy

V rámci Automobilovej junior akadémie sa môžeš ísť priamo pozrieť aj do žilinskej automobilky KIA. Vedel si, že KIA Motors Slovakia je jediným automobilovým závodom na Slovensku, ktorý má vlastné emisné laboratórium? Nahliadni aj ty do sveta automobilov a najnovších technológií, ktoré v najvyššej možnej miere dbajú na životné prostredie.

_DSC2383

Čo ťa v rámci AJA v Žiline čaká? Tak napríklad zistíš ako fungujú elektromobily a solárne autá, navštíviš rôzne univerzity, no najmä  uvidíš, aké to je postaviť si vlastný automobil!

V rámci akadémie máš postarané nielen o bohatý program, ale aj stravu a ubytovanie a na záver dostaneš diplom.

Navštíviš aj:

  • Najmodernejšiu karosáreň, kde zváranie  je stopercentne automatizované a na jednotlivé procesy súvisiace so zváraním je vo zvarovni nainštalovaných 354 robotických jednotiek. Výroba vo zvarovni je vysoko flexibilná, čím je možné na tej istej linke zvárať až 8 rôznych typov karosérií automobilov bez nutnosti akejkoľvek modifikácie. Aktuálne sú tak na jednej linke súčasne kompletizované karosérie modelu cee‘d (vo všetkých troch karosárskych verziách), Sportage aj Venga.
  • Motoráreň, kde sa v dvoch motorárňach montuje päť typov benzínových motorov (MPI, S-CVVT, D-CVVT, GDI a T-GDI) s objemom 1,4 l a 1,6 l. Okrem toho spoločnosť vyrába aj dieselové motory s objemom 1,4 l, 1,6 l a 1,7 l. V oboch motorárňach je okrem dvoch montážnych liniek aj sedem kovoobrábacích liniek, na ktorých sa opracovávajú časti motora ako hlavy, bloky a kľukové hriadele. Plne funkčné motory sú uskladnené v dvoch automatických skladovacích systémoch. Neskôr sú prepravené do Mobisu, najväčšiemu dodávateľovi spoločnosti Kia Motors Slovakia, kde sa montujú na prednú nápravu spolu s prevodovkou.

_DSC4895

Ak si chceš vyskúšať tohtoročnú AJU, stačí ak vyplníš túto prihlášku.

Podobné články

Automobilová JUNIOR Akadémia ročník 2020

je ZRUŠENÁ.

Z dôvodu hygienicko-epidemiologickej situácie.
Neuskutoční sa ani v jednom z 3 miest – Bratislava, Trnava a Žilina.
Zaplatené účastnícke poplatky budú vrátené.