AJA v Bratislave (2018)

Podujatie v Bratislave sa uskutočnilo v spolupráci Strojníckej fakulty STU Bratislava a VW Slovakia v pondelok 20. augusta 2018. Slávnostné podujatie AJA Akadémie 2018 otvoril a 24. 8. 2018 ukončil prezident ZAP SR pán Alexander Matušek. Počas týždňa účastníci absolvovali rôzne prednášky v priestoroch SjF STU, spojené s praktickými ukážkami výučby. Okrem iného mali možnosť zoznámiť sa s priestormi výrobného závodu Volkswagen Slovakia. Súťaže, či kreatívne hry, dopĺňali v rámci programu aj adrenalínové jazdy OFFROAD PARCOURS vo VW Slovakia, či jazdy na motokárach v Centre bezpečnej jazdy SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni.
Pozri viac →

AJA v Trnave (2018)

V dňoch 16. 7. 2018 – 22. 7. 2018 sa uskutočnilo prvé z trojice pripravovaných podujatí Automobilovej JUNIOR Akadémie AJA 2018, ktoré organizovali Groupe PSA Trnava a Materiálovotechnologická fakulta STU BA so sídlom v Trnave v spolupráci so ZAP SR. Počas piatich dní sa účastníci tejto akadémie, deti vo veku 12 – 15 rokov, zúčastnili aktivít na akademickej pôde MTF STU, Strojníckej priemyslovky, Duálnej akadémie spoločnosti ZF v Trnave a navštívili aj výrobné priestory. Deti mali možnosť si obzrieť priestory fakulty, laboratóriá, absolvovali všeobecné prednášky o vede a technike a počas dvoch dní so záujmom prezreli aj výrobné priestory spoločnosti Groupe PSA. V jedom z dní absolvovali aj návštevu Zážitkového centra vedy Aurélium. Podujatia AJA 2018 v Trnave sa zúčastnilo 33 detí.
Pozri viac →

AJA v Trenčíne (2018)

V dňoch 20. – 24. 8. 2018 prebiehali súčasne dve podujatia Automobilovej JUNIOR Akadémie AJA 2018 na Slovensku. Jedno sa uskutočnilo v Trenčíne, ktorého partermi boli firma Adient Slovakia a Fakulta priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Účastníci mali možnosť nielen absolvovať kreatívne workshopy a zaujímavé prednášky, ale aj možnosť zostrojiť si vlastnú autosedačku, či absolvovať mnoho adrenalínových aktivít. Na záverečnom podujatí v meste pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa za ZAP SR zúčastnil podujatia generálny sekretár ZAP SR pán Pribula.
Pozri viac →

Čo o nás hovoria študenti?

„Som veľmi rád, že som sa mohol spolu s bratom zúčastniť denného tábora, kde som získal aj niekoľko cien za súťaže. Môj brat, Dominik, dokonca získal aj medailu,“ povedal Matúš. „Mne sa najviac páčila možnosť ovládať robota na zvarovni v automobilke, alebo po testovaní malých autíčok vyskúšať reálnu jazdu na testovacej dráhe,“
doplnil svojho brata Matúš.

„Našli sme si veľa nových kamarátov, ktorí sa s nami zúčastnia tohto ročníku,“
s nadšením rozprávali bratia Dominik a Matúš.

„Ľúbilo sa mi, že každý deň sme boli na rôznych miestach. Najviac som sa tešil z off-road jazdy a jazdy e-upom.“
Matej, absolvent AJA