AJA v Bratislave (2018)

Podujatie v Bratislave sa uskutočnilo v spolupráci Strojníckej fakulty STU Bratislava a VW Slovakia v pondelok 20. augusta 2018. Slávnostné podujatie AJA Akadémie 2018 otvoril a 24. 8. 2018 ukončil prezident ZAP SR pán Alexander Matušek. Počas týždňa účastníci absolvovali rôzne prednášky v priestoroch SjF STU, spojené s praktickými ukážkami výučby. Okrem iného mali možnosť zoznámiť sa s priestormi výrobného závodu Volkswagen Slovakia. Súťaže, či kreatívne hry, dopĺňali v rámci programu aj adrenalínové jazdy OFFROAD PARCOURS vo VW Slovakia, či jazdy na motokárach v Centre bezpečnej jazdy SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni.
Pozri viac →

AJA v Trnave (2018)

V dňoch 16. 7. 2018 – 22. 7. 2018 sa uskutočnilo prvé z trojice pripravovaných podujatí Automobilovej JUNIOR Akadémie AJA 2018, ktoré organizovali Groupe PSA Trnava a Materiálovotechnologická fakulta STU BA so sídlom v Trnave v spolupráci so ZAP SR. Počas piatich dní sa účastníci tejto akadémie, deti vo veku 12 – 15 rokov, zúčastnili aktivít na akademickej pôde MTF STU, Strojníckej priemyslovky, Duálnej akadémie spoločnosti ZF v Trnave a navštívili aj výrobné priestory. Deti mali možnosť si obzrieť priestory fakulty, laboratóriá, absolvovali všeobecné prednášky o vede a technike a počas dvoch dní so záujmom prezreli aj výrobné priestory spoločnosti Groupe PSA. V jedom z dní absolvovali aj návštevu Zážitkového centra vedy Aurélium. Podujatia AJA 2018 v Trnave sa zúčastnilo 33 detí.
Pozri viac →

AJA v Trenčíne (2018)

V dňoch 20. – 24. 8. 2018 prebiehali súčasne dve podujatia Automobilovej JUNIOR Akadémie AJA 2018 na Slovensku. Jedno sa uskutočnilo v Trenčíne, ktorého partermi boli firma Adient Slovakia a Fakulta priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Účastníci mali možnosť nielen absolvovať kreatívne workshopy a zaujímavé prednášky, ale aj možnosť zostrojiť si vlastnú autosedačku, či absolvovať mnoho adrenalínových aktivít. Na záverečnom podujatí v meste pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa za ZAP SR zúčastnil podujatia generálny sekretár ZAP SR pán Pribula.
Pozri viac →

Čo o nás hovoria študenti?

Škoda, že nemôžem ísť aj tento rok, keďže už nie som siedmak alebo ôsmak. Každému však tábor určite odporúčam!
(Matej Medveczky)

Škoda, že nemôžem ísť aj tento rok, keďže už nie som siedmak alebo ôsmak. Každému však tábor určite odporúčam!
(Matej Medveczky2)