Čo je AJA

Automobilová JUNIOR akadémia je letná tematická akadémia, postavená na zážitkových aktivitách žiakov. Organizujú ju významní zamestnávatelia nielen v daných regiónoch, ale aj na celom Slovensku, automobilové spoločnosti, univerzity a Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky. Projekt AJA sprostredkováva vzdelávanie zábavnou formou v akademickom prostredí univerzít aj priamo vo výrobných závodoch.

Ako akadémia prebieha

Počet žiakov, ktorí sa môžu prihlásiť do jednotlivých miest, sa líši, avšak v tomto roku sa do projektu AJA môže zapojiť spolu až 180 detí. AJA predstaví deťom proces výroby automobilov a vtiahne ich do sveta techniky, vedy a výskumu v jednom z najvýznamnejších priemyselných odvetví na Slovensku. Účastníci sa počas 5-tich dní plných pútavých a užitočných informácií zahrajú na vysokoškolských študentov, ktorí dostanú index na zaznamenávanie absolvovaných prednášok, a po ukončení získajú na slávnostnej promócii diplom AJA.

Čo je v cene?

Účastnícky poplatok je pre všetky mestá, kde sa akadémia uskutoční, 69 €. V cene účastníckeho poplatku je zahrnutá celodenná strava, rovnako ako didaktické pomôcky, ruksak, dve detské tričká, poznámkový blok, menovka a index, či diplom pre žiaka. V poplatku je samozrejme zahrnutý aj avizovaný program, exkurzie pre deti a odborný dozor.

Zaujalo ťa to?

Prihlásiť sa